Blog
Vhodné a nevhodné zdroje vápníku, aneb Není všechno zlato, co se třpytí
Když se řekne vápník, většina lidí si vybaví mléko. Jaké další potraviny jsou bohaté zdroje vápníku, a na které se spolehnout nemůžeme?
Hledáte produkt, co obsahuje kolagen z přírodních zdrojů?
Při péči o naše klouby bychom se měli zaměřovat nejen na vitamíny a minerály, ale také na stavební hmotu – kolagen. Kdy se z těla začíná vytrácet, a jaký přírodní produkt, co obsahuje kolagen, je nejefektivnější?
Jak doplnit vápník tou správnou cestou? Změna jídelníčku někdy nestačí...
Pokud často sáhnete po mléčném výrobku s jistotou, že svému tělu dopřejete potřebnou dávku vápníku, v následujících řádcích si dovolíme vyvést vás z omylu. Existuje totiž více cest, jak doplnit vápník mnohem spolehlivěji.
Vápník v našem těle – kdy je dobré ho doplňovat, a co obsahuje vápník?
Vápník tvoří asi 1,5 % celkové tělesné hmotnosti, což je docela hodně, když přihlédneme k tomu, že se jedná o minerál. Většina je uložena v kostech a zubech, a zbytek vápníku se nachází v krvi a měkkých tkáních. Na čem všem se v našem organismu vápník podílí, a proč mít jídelníček, co obsahuje vápník?
FlexiMed obsahuje vše, co Váš pohybový aparát potřebuje. Proč ho vyzkoušet?
Ať je Vám 20 nebo 60 let, v každém případě je třeba starat se o to, co Vám umožňuje vstát z postele a prožít den. Péče o klouby a pohybový aparát je důležitá proto, abychom měli co nejvíc dní bez omezení pohybu.
Jaké živiny potřebuje naše kosterní soustava?
Kostra člověka je základním stavebním kamenem našeho těla. Upínají se na ni svaly, a díky svému geniálnímu uskupení chrání zranitelné orgány, jako je třeba srdce v hrudním koši. Když se narodíme, máme kosti měkké a poddajné. To se ale rychle změní, a čím jsme starší, tím křehčí naše kosti v těle jsou…
Plavání je výborné cvičení na klouby - zkuste to!
Plavání rozvíjí hybnost kloubů a páteře, a má jednu velkou výhodu. Při plavání je rovnoměrně rozložena zátěž – šetrně tak protáhnete a posílíte celé tělo! Proč bychom měli plavat pravidelně?
Pozor na ochabnutí svalů – věnujte se pohybu v každém věku!
Ani v pokročilejším věku bychom neměli zanevřít na pohybovou aktivitu. Naopak – abychom se udrželi v kondici co nejdéle, a aby nám běžný pohyb nedělal problémy, je třeba myslet na pravidelné posilování svalů. Nebojte, do fitness centra chodit nemusíte, a přesto svalová hmota poroste.