Regenerace kloubní chrupavky: pomůže vitamín C a glukosamin

V péči o pohybový aparát si můžeme vybrat mezi mnoha živinami, které jsou důležité pro kosti, svaly či klouby. V tomto článku je hlavním tématem regenerace kloubní chrupavky – víte, čím ji podpořit a co udělat proto, abyste byli co nejdéle ve výborné kondici?

Regenerace kloubní chrupavky: pomůže vitamín C a glukosamin

Jak vlastně funguje chrupavka?

Chrupavka je světlá tkáň, která vypadá trochu jako tuhý rosol. Najdeme ji uvnitř kloubního spojení, kde brání tomu, aby se o sebe třely konce kostí. Zároveň tu funguje jako nárazník a napomáhá tomu, abychom dělali plynulé pohyby. 

Chrupavka je mimo jiné tvořena kolagenem a glukosaminem – tyhle dvě složky zaručují její odolnost a pružnost. Platí pravidlo, že čím jsme starší, tím víc může chrupavka tyto funkce ztrácet, protože se stává křehčí a méně vyživenou. Pak už to jde ráz na ráz: dokážeme udělat jen menší rozsah pohybu, nebo nám to činí potíže. 

Regenerace kloubní chrupavky je hlavně o živinách

Jednoduše řečeno – měli bychom chrupavce dodat co, co přirozeně ztrácí. Kolagen i glukosamin si tělo tvoří samo, jenže s věkem tahle schopnost klesá, zatímco nároky pohybového aparátu se zvyšují. Doplňovat kolagen a glukosamin je však snadné. Zaměřte se na takovou kloubní výživu, kde jsou obsaženy v hojné míře. 

Regenerace kloubní chrupavky

Samo o sobě to ale nestačí: důležitý je pitný režim, který by měla tvořit převážně čistá voda, případně minerálky bez příchuti. Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb, který pomáhá svalům, kostem a kloubům udržovat kondici. 

Podpořte tvorbu kolagenu díky vitamínu C

Kromě toho, že glukosamin a kolagen můžete doplňovat tak, jak jsou, můžete podpořit i jejich tvorbu v organismu. K tomu je vynikající vitamín C. Díky němu vznikají ideální podmínky pro tvorbu kolagenu, který využije celé tělo, nejen chrupavky. Vitamín C je navíc užitečnou podporou pro imunitní systém, snižuje míru vyčerpání a chrání naše buňky.

Sečteno a podtrženo: regenerace kloubní chrupavky spočívá v doplňování potřebných živin, poctivém pitném režimu a pravidelné tělesné aktivitě. 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se