Jak rychle regenerovat svaly? Dopřejte jim vitamíny i odpočinek.

Dali jste si do těla a dobře víte, že stejně, jako posilování, je důležitý i relax? V tomto článku jsme shrnuli naše tipy na to, jak rychle regenerovat svaly.

Jak rychle regenerovat svaly? Dopřejte jim vitamíny i odpočinek.

Pohybový aparát potřebuje pohyb

K tomu byl stvořen. Jistě znáte pořekadlo, že co se nepoužívá, to chátrá. V případě pohybového aparátu to platí dvojnásob. Svaly potřebují být namáhány, aby se mohla budovat svalová hmota. Nikoli proto, abychom se mohli pochlubit pěknými bicepsy. Svalovou hmotu chceme mít v první řadě kvůli tomu, že máme díky ní sílu. Svaly upínající se na kostru pomáhají nést celé naše tělo. Díky nim jsme schopni pohybu, ale také zvedání předmětů nebo něčeho tak banálního, jako je slezení z postele. 

Určitě jste zažili pocit, že např. po nemoci nebo upoutání na lůžko jste byli jako hadrová panenka. Už během pár týdnů, kdy se svaly nepoužívají kvůli nedostatku pohybu, se svalová hmota vytrácí. Stejně, jak rychle ji nabydeme, o ni můžeme přijít. To je ale dobrá zpráva – své svaly můžete posilovat v jakémkoli věku a to i seniorském. 

Po námaze musí přijít odpočinek

Už jsme si vysvětlili, proč potřebujeme svaly potrápit. O nic méně podstatná je však i regenerace. Nelze si myslet, že když budete denně namáhat svoje tělo a nedopřejete mu prostor pro odpočinek, budete na tom fyzicky lépe rychlejší cestou. Jen se správnou regenerací dosáhnete nejlepších výsledků. Otázka tedy není, jak rychle regenerovat svaly, ale jaký je ten nejefektivnější způsob. Rychlost tady nehraje velkou roli.