Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Suplementy pro pohybový aparát: proč vybrat takový, co obsahuje hořčík?

Funkční pohybový aparát bere většina lidí jako samozřejmost. Ale dříve či později se dostaneme do fáze, kdy bude i rutinní vstávání z postele o něco těžší. Jak se postarat o to, aby nám pohybový aparát co nejdéle sloužil? Vyplatí se doplňky stravy. Vyberte si takový, co obsahuje hořčík.

Suplementy pro pohybový aparát: proč vybrat takový, co obsahuje hořčík?

Pohybový aparát jako základní kámen lidského těla

Víte, co vše si pod pojmem pohybový aparát představit? Jde o velmi propracovaný mechanismus kostí, kloubů, ale také vazů, svalů a šlach. Působí na něj fyzická zátěž všeho druhu, čímž dochází k jeho postupnému opotřebovávání.

Co dělat proti opotřebování pohybového aparátu?

I když si možná rádi dáte pořádně do těla, mějte na paměti, že méně je někde více. Ideální je najít rovnováhu mezi fyzickou zátěží a tělesnou hmotností. I pár kilo navíc bohužel pohybový aparát může pořádně zatížit. Nezapomínejte ani podporu kloubních chrupavek a pravidelné doplňování minerálních látek.

S hořčíkem není život hořký, naopak!

Přispívá k normální funkci svalů, ale i nervového systému. Věděli jste, že magnesium pomáhá udržovat normální strukturu kostí? Je to tak, naše kostra obsahuje 55-60 % hořčíku, který se nachází v lidském těle. Pokud ho má tělo nedostatek, může ho čerpat právě z kostí, čemuž je lepší se vyvarovat. 

Jednoduše stačí zařadit do jídelníčku jídlo, co obsahuje hořčík (listová zelenina, ořechy, banány aj.), slazené limonády vyměnit za kvalitní minerální vody, a nebo jednoduše najít doplněk stravy, kterým kromě magnesia doplníte i další potřebné vitamíny a minerální prvky.

Vápník jako minerál pro zdravé kosti a zuby

To, že vápník napomáhá udržovat normální strukturu kostí pro vás jistě není nic nového. Ale možná vás překvapí, že hraje důležitou roli v každém našem pohybu. Vstupuje totiž do buněk, a přispívá tak k normální funkci svalů. Obdobně jako u hořčíku, pokud je vápníku v těle nedostatek, začne si ho organismus čerpat právě z kostí. A to je i v tomto případě špatně. 

Kosti se v důsledku tohoto děje stávají křehčí a náchylnější. A jak doplnit vápník? Zažitou potravinou je mléko, ale věřte nebo ne, na první příčce najdete jiné potraviny. Například jedna hrst ořechů denně vám může dodat až 400 mg vápníku, což je téměř 40 % doporučené denní dávky. Pokud dáváte přednost doplňkům stravy, sáhněte po těch s rybí kostní moučkou, která obsahuje spousty vápníku v každém zrnku.

Kolagen není jen pro zdravou pleť a vlasy

V poslední době se kolagen těší velké oblibě zejména jako potravinový doplněk pro krásnou a zdravou pleť i vlasy. Jenže benefitů má mnohem víc. I tentokrát je velmi prospěšnou látkou pro pohybový aparát. Kolagen totiž tvoří strukturu všech šlach, vazů a chrupavek, čímž zajišťuje jejich pevnost, pružnost a odolnost. S přibývajícími roky se začíná z těla vytrácet. Jistě víte, o čem mluvíme, zkrátka to vstávání z postele již je čím dál více náročnější a méně hbité. Přitom čím jsme starší, tím víc kolagenu naše tělo potřebuje. Najděte si proto vhodný produkt, který obsahuje kolagen v té nejpřirozenější podobě pro náš organismus.

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se