Suplementy pro pohybový aparát: proč vybrat takový, co obsahuje hořčík?

Funkční pohybový aparát bere většina lidí jako samozřejmost. Ale dříve či později se dostaneme do fáze, kdy bude i rutinní vstávání z postele o něco těžší. Jak se postarat o to, aby nám pohybový aparát co nejdéle sloužil? Vyplatí se doplňky stravy. Vyberte si takový, co obsahuje hořčík:

Suplementy pro pohybový aparát: proč vybrat takový, co obsahuje hořčík?

Pohybový aparát jako základní kámen lidského těla

Víte, co vše si pod pojmem pohybový aparát představit? Jde o velmi propracovaný mechanismus kostí, kloubů, ale také vazů, svalů a šlach. Působí na něj fyzická zátěž všeho druhu, čímž dochází k jeho postupnému opotřebovávání. Obvykle považujeme za pohybový aparát hlavně naše nohy. Jenže i pouhé napsání svého jména na papír nebo vyndání hrníčku z poličky znamená zapojení celého těla a desítek kostí a drobných svalů. 

Co dělat proti opotřebování pohybového aparátu?

I když si možná rádi dáte pořádně do těla, mějte na paměti, že méně je někde více. Ideální je najít rovnováhu mezi fyzickou zátěží a tělesnou hmotností. I pár kilo navíc bohužel pohybový aparát může pořádně zatížit. Snažte se proto udržet si rozumnou váhu. Nezapomínejte ani podporu kloubních chrupavek a pravidelné doplňování minerálních látek. Jednou z nejdůležitějších je hořčík:

S hořčíkem není život hořký, naopak!

Přispívá k normální funkci svalů, ale i nervového systému. Věděli jste, že magnesium pomáhá udržovat normální strukturu kostí? Je to tak, naše kostra obsahuje 55-60 % hořčíku, který se nachází v lidském těle. Pokud ho má tělo nedostatek, může ho čerpat právě z kostí, čemuž je lepší se vyvarovat. 

Jednoduše stačí zařadit do jídelníčku jídlo, co obsahuje hořčík (listová zelenina, ořechy, banány aj.), slazené limonády vyměnit za kvalitní minerální vody, nebo jednoduše najít doplněk stravy, kterým kromě magnesia doplníte i další potřebné vitamíny a minerální prvky.

Potraviny bohaté na hořčík

Vápník je minerál pro zdravé kosti a zuby a skvělý kamarád hořčíku

To, že vápník napomáhá udržovat normální strukturu kostí pro vás jistě není nic nového. Ale možná vás překvapí, že hraje důležitou roli v každém našem pohybu. Vstupuje totiž do buněk a přispívá tak k normální funkci svalů.

Obdobně jako u hořčíku, pokud je vápníku v těle nedostatek, začne si ho organismus čerpat právě z kostí. A to je i v tomto případě špatně. 

Kosti se v důsledku tohoto děje stávají křehčí a náchylnější. A jak doplnit vápník? Zažitou potravinou je mléko, ale vápník obsahují také potraviny rostlinného původu. U nich si ale dejte pozor - vápník z rostlinných zdrojů má v těle horší vstřebatelnost. Pokud dáváte přednost doplňkům stravy, sáhněte po těch s rybí kostní moučkou, která obsahuje spousty vápníku v každém zrnku.

 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se