Nevíte, jaký kolagen na klouby? Poradíme vám!

Hovězí, rybí, nebo snad rostlinný? Kdo se v tom má vyznat? Máme pro vás stručný přehled toho, jak si vybrat a jaký kolagen na klouby je ten nejlepší.

Nevíte, jaký kolagen na klouby? Poradíme vám!

Kolagen je tělu přirozená bílkovina. Najdeme ji téměř v každé struktuře těla. Protože s věkem potřebujeme k udržení těchto tkání kolagenu čím dál víc, je dobré ho doplňovat. Jaký je tedy dobrý proti vráskám, a jaký kolagen na klouby?

Kolagen I. typu pro krásu, II. typu na klouby

O dvou typech kolagenu jste už jistě slyšeli. Zatímco kolagen I. typu, který nejčastěji pochází z mořských zdrojů, je dobré užívat pro vitalitu pokožky a vlasů, na pohybový aparát zase takový vliv nemá. Pro ten se hodí kolagen II. typu, např. kuřecí. Je to důležité pro výstavbu chrupavek v kolenou.  

Kolagen rostlinného původu neexistuje. Jedinou volbou pro vegany jsou proto produkty, které pouze podporují jeho tvorbu.

Spíše než na původ se zaměřte na formu

Zda je kolagen rybí či vepřový je jednat věc. Důležitější je ale to, jak je zpracovaný. Naše tělo totiž nejlépe vstřebá a využije tzv. hydrolyzovaný kolagen. Zjednodušeně řečeno je pro organismus předpřipravený, aby s ním už neměl tolik práce. Jestliže jste doposud tápali, jaký kolagen na klouby je ten nejvhodnější, určitě zvolte hydrolyzovaný kolagen. 

Nevíte, jaký kolagen na klouby? - ilustrační obrázek

Ke kolagenu přidejte vitamín C

Nejenom, že podpoříte svou imunitu. Vitamín C by totiž měl být součástí každého kvalitního doplňku stravy na klouby, protože podporuje tvorbu vlastního kolagenu v těle. Produkce kolagenu nám začíná klesat už po třicítce, ale díky céčku ji skvěle podpoříte. Pocítíte to i na kvalitě pleti – čím víc kolagenu, tím míň vrásek. 
 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se