Kolagen je výborná výživa pro šlachy a vazy

Co je to jen věčně opěvovaný kolagen? Odkud ho získat a proč je to účinná výživa pro šlachy a vazy? Nejen tohle se dozvíte o pár článků níž:

Kolagen je výborná výživa pro šlachy a vazy

Kolagen je látka tělu vlastní

Je to bílkovina, kterou si dokáže vytvořit i naše tělo. Téměř každý ví, že se vyskytuje hlavně v pohybovém aparátu, ale pravda je taková, že kolagen je součástí skoro celého těla. Kůže, zuby a všechny pojivé tkáně obsahují kolagen. Ten zabezpečuje pružnost, elasticitu a odolnost.

Nejvíc to poznáme v mládí, protože po třicátém roce už tělo začíná produkovat kolagen méně a méně. To je důvod, proč se pak začnou objevovat vrásky, nebo poznáváme první obtíže s klouby. 

Tvorbu kolagenu můžeme podpořit

A to díky vitamínu C, který se na tomhle procesu podílí. Bohužel málokdo ví, že vitamín C pomáhá kromě imunity i naší pleti a pohybovému aparátu. Kloubní výživa by ho proto vždy měla obsahovat! Kolagen můžeme svému tělu také dodávat navíc, abychom podpořili funkci šlach a vazů.

Doporučujeme hydrolyzovaný kolagen, ten je totiž předem upraven tak, aby se v organismu dobře vstřebal a využil se na maximum. 

Výživa pro šlachy a vazy podpoří celý pohybový aparát

Vše totiž souvisí se vším. Pomocí šlach se upínají svaly na klouby a společně tak zabezpečují pohyb. Pokud jste se rozhodli pečovat o svůj pohybový aparát, věnujte mu pozornost jako celku. Kromě výživy bohaté na kolagen, vitamín C, hořčík a vápník je hodně důležitá tělesná aktivita. Nemusíte být sportovci, ale pravidelnou procházku nebo lehké cvičení doma bychom si měli dopřát všichni.  

Kolagen je výborná výživa pro šlachy a vazy
 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se